Wojewódzki Konkurs z Informatyki w roku szkolnym 2024/2025

Kuratorium Oświaty w Gdańsku w piątek 14 czerwca 2024 r. ogłosiło wynik postępowania na organizację i przeprowadzenie Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2024/2025, przyznając wykonanie go ponownie Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku 🙂 Ale to dopiero po wakacjach, a teraz życzymy wszystkim dobrego, ostatniego tygodnia w szkole i jak najlepszego czasu wypoczynku!

Uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, która rozpocznie się w dniu 8 maja 2024 r. (środa) o godz. 12:00 w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12 [mapa].

Ze względów organizacyjnych na uroczystość serdecznie zapraszamy Laureatów wraz z jednym opiekunem (dyrektorem, nauczycielem, rodzicem). Prosimy przybyć na pół godziny przed rozpoczęciem w celu dokonania rejestracji uczestników.

Laureaci, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczenia w uroczystości i nie odbiorą zaświadczeń osobiście otrzymają je za pośrednictwem swoich szkół. Ich zaświadczenia oraz zaświadczenia finalistów zostaną wysłane Pocztą Polską do szkoły, w której się uczą. Dyrektor placówki zdecyduje o formie i terminie przekazania zaświadczenia.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

Lista laureatów i finalistów

Podajemy listę laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2023/2024. Gratulujemy Uczniom, Ich Rodzicom i Nauczycielom!

LAUREACI

  1. Ankiewicz Mikołaj – Gdyńska Szkoła Społeczna – 90%
  2. Kiezik Andrzej Robert – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie-Karczemkach – 94%
  3. Mazurowski Mateusz – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Armii Krajowej w Gdańsku – 90%
  4. Pietruszka Stanisław Jakub – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie – 96%
  5. Pietrzyk Bartosz – Szkoła Podstawowa CET w Kolbudach – 94%
  6. Siciński Konrad – Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku – 90%
  7. Sienkiewicz Jakub Edmund – Szkoła Podstawowa Towarzystwa Edukacyjnego „VIZJA” w Gdańsku – 94%
  8. Taisner Fabian – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Gębika w Kwidzynie – 98%
  9. Warsiński Szymon Piotr – Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni – 94%

FINALIŚCI

  1. Andrzejewski Michał – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni – 84%
  2. Broniewski Jan Piotr – I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku – 78%
  3. Groszyk Gabriel – Szkoła Podstawowa nr 86 im. prof. Jerzego Sampa w Gdańsku – 80%
  4. Kacprzyk Szymon – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie – 56%
  5. Karewicz Jakub Adam – Szkoła Podstawowa nr 92 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gdańsku – 86%
  6. Kwiatkowski Filip Jakub – Szkoła Podstawowa nr 43 im. wiceadm. Kazimierza Porębskiego w Gdyni – 76%
  7. Ławniczak Jan Mateusz – Szkoła Podstawowa Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku – 84%
  8. Łogin Igor Stanisław – Szkoła Podstawowa Gedanensis – 68%
  9. Sowa Igor – Szkoła Podstawowa nr 47 im. Franciszki Cegielskiej w Gdyni – 68%
  10. Sprengel Aleksander – Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku – 80%
  11. Stępień Julian Hubert – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Gdyni – 84%

Wgląd w arkusze konkursowe będzie możliwy w siedzibie Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku przy ul. Juliusza Słowackiego 101 w sali 206 w poniedziałek 18 marca 2024 r. w godz. 7:00-14:00. Gdyby w/w termin nie był dogodny to prośba o kontakt via poczta elektroniczna ki.pomorskie@gmail.com.

Finał wojewódzki – oprogramowanie

Dokładnie za miesiąc w czwartek 7 marca 2024 r. w godz. 12:30-14:15 został zaplanowany finał wojewódzki konkursu w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku przy ul. Juliusza Słowackiego 101. Informujemy, że podczas finału wojewódzkiego konkursu, składającego się z:

  • testu na papierze oraz
  • zadań na komputerze

do dyspozycji uczniów będą komputery z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 oraz m.in.:

  • przeglądarkami internetowymi: Microsoft EdgeMozilla Firefox i Google Chrome;
  • pakietami biurowymi: Microsoft Office 2016/2019 Libre Office 7;
  • programami graficznymi: IrfanViewGIMP 2;
  • edytorami tekstów: Notepad++, Visual Studio Code;
  • środowiskami programistycznymi: Code::BlocksScratch 3PyCharm.

Przypominamy uczestnikom o zabraniu ze sobą legitymacji szkolnej i długopisu lub pióra oraz ewentualnej przekąski w przerwie pomiędzy testem na papierze a zadaniami na komputerze.

Powodzenia w przygotowaniach!

Finał wojewódzki – lista uczestników

20 uczniów z 20 szkół znajdujących się w 8 różnych gminach województwa pomorskiego zostało zakwalifikowanych do finału Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, który został zaplanowany 7 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 12:30Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku przy ul. Juliusza Słowackiego 101. Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom!

Pytania dotyczące punktów uzyskanych przez uczniów prosimy kierować za pomocą poczty elektronicznej na adres Wojewódzkiej Komisji Konkursowej ki.pomorskie@gmail.com wyłącznie ze skrzynek pocztowych szkół lub Przewodniczących Szkolnych Komisji Konkursowych podanych w formularzu zgłoszeniowym na początku roku szkolnego.

Etap rejonowy – listy uczestników

Prawie 50 uczniów, których listy znajdują się w menu „Rejonowe Komisje Konkursowe”, reprezentujących 36 szkół podstawowych województwa pomorskiego zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu (tylko test na papierze), który został zaplanowany 4 stycznia 2024 r. (czwartek) 14:00-15:00 w siedzibach poszczególnych RKK.

Etap szkolny – przygotowania

Dokładnie miesiąc dzieli nas od etapu szkolnego konkursu. Rozpocznie się on w czwartek 16 listopada 2023 r. o godz. 14:00. Przypominamy, że składa się na niego:

  • test i
  • zadania komputerowe, które mogą obejmować wybrane zagadnienia dotyczące:
    • obliczeń i wykresów w arkuszu kalkulacyjnym,
    • redagowania tekstu,
    • tworzenia prezentacji i stron www oraz
    • obróbki grafiki, wideo oraz kompresji plików.

Powodzenia w przygotowaniach!
Zachęcamy do korzystania z zadań w Archiwum…