Uroczyste zakończenie konkursu

Zapraszamy serdecznie laureatów konkursu informatycznego wraz z rodzicami i nauczycielami na uroczystość wręczenia zaświadczeń w dniu 12 kwietnia 2016 r. (wtorek) na godz. 10:00 do budynku nr III, sala „C” Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98 (naprzeciwko wejścia do Centrum Nauki Experyment).

Laureaci i finaliści konkursu informatycznego

Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu informatycznego - najlepszym z najlepszych w woj. pomorskim! A zwłaszcza Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom, którzy uzyskali tytuł laureata:

1. Baran Grzegorz - Gimnazjum nr 20 im. Hanzy w Gdańsku
2. Brożyna Jędrzej - Gimnazjum nr 18 im. Jana Pawła II w Gdańsku
3. Chodorowski Maciej - Społeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie
4. Czarkowski ArkadiuszGdańskie Gimnazjum "Lingwista"
5. D'Amico-Waguca WilliamGimnazjum nr 48 im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku
6. Gałecki Łukasz - Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni
7. Jagielak Adrian - Gimnazjum nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie
8. Kartanowicz Adam - Gimnazjum nr 48 im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku
9. Kaszewski Dawid - Publicznego Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie
10. Komoszyński Łukasz - Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku
11. Kowalski Paweł - Gimnazjum Salezjańskie im. św. Dominika Savio w Rumi
12. Majchrzak Błażej - Gimnazjum nr 20 im. Hanzy w Gdańsku
13. Majewski Mateusz - Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni
14. Mazurkiewicz Mateusz - Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi
15. Mikołajczewski Dominik - Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku
16. Ochnik Jakub - Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni
17. Okenczyc Robert - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łebie
18. Orlikowski Łukasz - Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku
19. Ossowski Jan - Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w Luzinie
20. Penk Michał - Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni
21. Radziuk Stefan - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Słupsku
22. Robaczewski Jakub - Katolickie Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim
23. Sosna Monika - Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie
24. Suchecki Kamil - Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku
25. Szafranek Jan - Gimnazjum nr 49 w Gdańsku
26. Ślusarz Konrad - Katolickie Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puszczu Gdańskim
27. Torończak Adam - Gimnazjum nr 15 im. Królowej Jadwigi w Gdyni
28. Ulanowski Piotr - Gimnazjum nr 3 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tczewie
29. Wolszon Albert - Publiczne Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie
30. Wygonny Mateusz - Gimnazjum nr 13 w Gdańsku
31. Wyrzykowski Radosław - Gimnazjum nr 5 w Gdyni
32. Żeligowski Kuba - III Społeczne Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku 

Finał konkursu - zadania

77 uczniów z 52 gimnazjów woj. pomorskiego spotkało się 10 marca 2016 r. na finale konkursu. Do zrobienia były:

Finał konkursu - Scratch

W tegorocznym regulaminie konkursowym pojawił się Scratch - po raz pierwszy w historii konkursu. Nie chcemy, żeby kogokolwiek zaskoczyła ta informacja, dlatego zachęcamy do treningu ze Scratch'em 1.4 PL [pobierz].

Liczne tutorial'e są dostępne w sieci, choćby na stronie Scratch'a 1.4 PL. Warto też wykonać kilka zadań, które zostały przygotowane przez Wojewódzką Komisję Konkursową [zadania].

Finał wojewódzki - lista uczestników

Po sprawdzeniu i weryfikacji prac z Rejonowych Komisji Konkursowych, zgodnie z regulaminem konkursu pkt. VI.6. - Spośród uczestników II stopnia konkursu z informatyki, do III stopnia przechodzi co najwyżej 80 uczniów - do finału wojwódzkiego konkursu, który rozpocznie się 10 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 12:00 w Gimnazjum im. sw. Jana de La Salle w Gdańsku przy ul. Słowackiego 101 zostali zakwalifikowani uczniowie. Gratulujemy uczestnikom finału, ich rodzicom i nauczycielom!

Etap rejonowy - test

21 stycznia br., w zimowej scenerii za oknami, w siedmiu Rejonowych Komisjach Konkursowych uczniowie walczyli o awans do finału wojewódzkiego konkursu, rozwiązując test (klucz odpowiedzi i schemat oceniania).

Etap rejonowy - lista uczestników

21 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 14:00 odbędzie się etap rejonowy konkursu informatycznego. Gratulujemy ponad 120 Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom, którzy spotkają się w siedzibach poszczególnych Rejonowych Komisji Konkursowych [wykaz RKK]:

  1. RKK w Rumi - lista uczestników,
  2. RKK w Człuchowie - lista uczestników,
  3. RKK w Słupsku - lista uczestników,
  4. RKK w Kartuzach - lista uczestników,
  5. RKK w Gdyni - lista uczestników,
  6. RKK w Gdańsku - lista uczestników,
  7. RKK w Kwidzynie - lista uczestników,
  8. RKK w Kościerzynie - brak uczestników :(

Etap szkolny - zadania

26 listopada 2015 r. odbył się etap szkolny kuratoryjnego konkursu informatycznego, w którym wystartowali uczniowe z ponad 200 gimnazjów województwa pomorskiego. Do zrobienia mieli:

Etap szkolny konkursu - ostatni miesiąc przygotowań

Dokładnie za miesiąc, w czwartek 26 listopada 2015 r. o godz. 14:00 rozpocznie się etap szkolny konkursu informatycznego. Jak co roku będzie składał się z: testu na papierze (30 min.) oraz zadań na komputerze (60 min.). Życzymy wszystkim zdobycia co najmniej 70% punktów :) Przypominamy też wszystkim uczniom o dostarczeniu do Przewodniczących Szkolnych Komisji Konkursowych karty zgłoszenia ucznia do konkursu, a w ramach przygotowań może warto skorzystać z zadań w Archiwum... Powodzenia!

Czas na zgłoszenia szkół

Rozpoczął się proces zgłaszanie szkół do Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjum województwa pomorskiego w roku szkolnym 2015/2016. Dyrektorów szkół lub powołanych przez nich Przewodniczących Szkolnych Komisji Konkursowych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu i przekazanie niezbędnych informacji uczniom oraz o wypełnienie do 12 października 2015 r. formularzy zgłoszeniowych szkół (elektronicznego i papierowego), które znajdują się tutaj.

Subskrybuje zawartość